Уважаеми колеги, този форум е затворен за писане в 22 часа на 27.02.2014г.
Публикувайте вашите нови теми в новият ни форум forum.joomla.bg
Моля, влезте или се регистрирайте.

171,600 Общо мнения в 21,843 Теми от 5,298 Потребители
Последен член: Rav4r
Джумла! България  |  Компоненти, модули, шаблони  |  Модули  |  Как да конфигурирам модул « назад напред »
Страници: [1]
Печат
Автор Тема: Как да конфигурирам модул  (Прочетена 227 пъти)
misho98
За малко е тук
*

Публикации: 14

« : Февруари 19, 2014, 14:51:12 »

Добър ден,

От няколко дена се занимавам по-сериозно с 1 Joomla проект http://www.egiv.tk , но при работа с някои модули се запънах. Опитвам се да сложа 2 снимки в 2 модулни позиции, които се намират в една линия.

В модулна позиция promo съм поставил банер с размери width="100%" height="270". В позиция  promo-left съм поставил снимка чрез WYSIWYG редактора . като съм задал същите параметри "100%" height="270". От тук възниква един проблем, а именно това, че отдолу остава празно място. Има ли начин да накарам снимката и банера да се поберат без да остава място отдолу, не знам защо не се побират, задал съм същите параметри за 2та модула, но не искат, а като добавя и още една снимка в promo-left  става още по зле.

В админ панела имам опция да редактирам ширината на колоните ( promo-left и promo-right ) и каква част да заемат от полето. Не знам това до каква степен ще ми помогне, но мисля че проблема е в това че се опитвам да сложа снимките чрез WYSIWYG редактора.
Според вас къде е проблема и как да се опитам да го реша, необходимо ли е да сложа снимките по друг начин, чрез компонент за снимки или проблема е в CSSите и трябва да ръчкам кода. Благодаря предварително, надявам се че съм описал детайлно проблема и някой може би има решение.
Активен
Михаил
Администратор
Мега Гуру
*

Публикации: 2,162

« Отговор #1 : Февруари 19, 2014, 16:25:50 »

Виж за тези елементи какво ти зарежда от цсс-а и го коригирай /*маргин; падинг*/

///Edit
Задал си height="270", но виж какво се показва в кода:
<div class="box_skitter jsn-themeslider-gallery jsn-themeslider-skitter-5Gtoi" style="width: 100%; height: 240.128px;">
и в него пак:
<div class="container_skitter" style="width: 836px; height: 240.128px;"> … </div>
и снимката е пак  height: 235.125px;

Това е от настройките на слайдъра.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 17:39:41 от Михаил » Активен

От 1.01.2013 ритнах VirtueMart 2 и го замених с RedShop //моля не правете това на домашния комп. без присъствието на професионалист  Намигване
misho98
За малко е тук
*

Публикации: 14

« Отговор #2 : Февруари 20, 2014, 12:21:49 »

Виж за тези елементи какво ти зарежда от цсс-а и го коригирай /*маргин; падинг*/
///Edit
Задал си height="270", но виж какво се показва в кода:
<div class="box_skitter jsn-themeslider-gallery jsn-themeslider-skitter-5Gtoi" style="width: 100%; height: 240.128px;">
и в него пак:
<div class="container_skitter" style="width: 836px; height: 240.128px;"> … </div>
и снимката е пак  height: 235.125px;

Това е от настройките на слайдъра.
+1 Благодаря Одобрявам, и аз предположих че слайдера ми играе такива номера, но бях избрал този, понеже е подарък към темплейта. да попитам другите снимки дали мога да ги сложа като галерийни снимки, а не чрез редактора? Благодаря предварително
Активен
Страници: [1]
Печат
Джумла! България  |  Компоненти, модули, шаблони  |  Модули  |  Как да конфигурирам модул « назад напред »
Отиди на: