Уважаеми колеги, този форум е затворен за писане в 22 часа на 27.02.2014г.
Публикувайте вашите нови теми в новият ни форум forum.joomla.bg
Моля, влезте или се регистрирайте.

171,600 Общо мнения в 21,843 Теми от 5,298 Потребители
Последен член: Rav4r
Джумла! България  |  Разработки  |  Всичко за Ваши разработки и проекти  |  Помощ при миграция « назад напред »
Страници: [1]
Печат
Автор Тема: Помощ при миграция  (Прочетена 899 пъти)
ivailo-m
За малко е тук
*

Публикации: 6

Ел. поща
« : Януари 03, 2014, 21:05:39 »

Здравейте, Честита Нова Година! Желая Ви весела и спорна година.
Интересувам се от Джумла специалист на който да възложа конкретни задачи срещу заплащане.
Имам фирмен сайт, който на скоро беше прехвърлен на най-новата версия. След миграцията много от нещата не са си на мястото. Въобще в сайта е пълна бъркотия. Не мога да се справя сам нито човека, който извърши миграцията. Може ли да ми препоръчате човек или фирма в София, която да ми бъде от полза? Усмивка
Активен
Михаил
Администратор
Мега Гуру
*

Публикации: 2,162

« Отговор #1 : Януари 04, 2014, 00:32:31 »

Честита новата 14-та и на теб. Здраве и успехи!

Дай малко повече инфо:
1. До коя версия е Джумла-та;
2. Какви компоненти и модули е ползвала  Джумла-та преди прехвърлянето.
И не на последно място - запазена ли е старата версия на сайта?
Активен

От 1.01.2013 ритнах VirtueMart 2 и го замених с RedShop //моля не правете това на домашния комп. без присъствието на професионалист  Намигване
ivailo-m
За малко е тук
*

Ел. поща
« Отговор #2 : Януари 25, 2014, 18:27:18 »

Версията е 3.2.1 и някой неща не ми харесват по начина по който са прехвърлени. На страницата с контактите не ми харесва дизайна. Преди беше по-добре. Имам и други забележки. Сайта е:  nkk.bg
Ако някой може да помогне да придадем по-добър вид на тоя сайт. Усмивка
Активен
Михаил
Администратор
Мега Гуру
*

« Отговор #3 : Януари 25, 2014, 19:24:43 »

Питай колегата, който го е мигрирал, дали е запазил архив на стария сайт или не.
Как иначе да разбера как е изглеждал?
Активен

От 1.01.2013 ритнах VirtueMart 2 и го замених с RedShop //моля не правете това на домашния комп. без присъствието на професионалист  Намигване
sashomasho
Мега Гуру
*

Публикации: 2,387

искам въртолет

« Отговор #4 : Януари 28, 2014, 13:45:51 »

поредния проблем с миграция...
Активен

Онлайн магазин за фототапети
Спортен магазин
ivailo-m
За малко е тук
*

Ел. поща
« Отговор #5 : Февруари 12, 2014, 09:50:18 »

Питай колегата, който го е мигрирал, дали е запазил архив на стария сайт или не.
Как иначе да разбера как е изглеждал?
Аз знам как е изглеждал и какво точно искам да променя. Не държа да е точно същия, но да е естетически издържан. В момента някой неща просто не са направени качествено. Имам конкретни забележки и ще се радвам да намеря някой който да довърши работата на предишния работник.
Активен
ivailo-m
За малко е тук
*

Ел. поща
« Отговор #6 : Февруари 12, 2014, 10:01:03 »

Ето какво всъщност бих желал да се промени в сайта .

1.  На първо място можем да премахнем страницата за търсене вместо да и придаваме по-естетичен вид. На нейно място може да има прозорче за търсене върху зелената лента под банера, под надписа Хранителни технологии. Може би малко късно се сещам за това но не знаех, че тази страница е толкова грозна и празна.
2. Страницата ЗА НАС, бих искал препоръките да са под текста, по ширина на страницата. Дори и да остане от страни, до тях малко празно място не е проблем. Тъкмо ще има място за още някоя препоръка. От горе ако се наложи мога да добавя текст  в последствие.
3. Страницата КОНТАКТИ също не е добре.  Зеленият болтван надпис , ДАННИ ЗА КОНТАКТ  е излишен. Също така и указателния текст в черно, който би трябвало да се появи само когато е изпратено запитване и същевременно не е попълнено някое от полетата. Предпочитам да остане само ФОРМА ЗА КОНТАКТ.
4. Полето където трябва да се напише самото съобщение е много тясно, ако е възможно да се разшири в ляво и в дясно, така че да стане правоъгълник а не квадрат както е сега. От една страна да е по-удобно на пишещия и от друга да запълни повече от празното място в средата на страницата.
5. Бутона за изпращане на имейл е много на долу. Ако е възможно да се прибере по-нагоре. Например някъде в дясно от  квадратчето за отметка, на растояние единтично с това на надписа от другата му страна. За да не се удължава излишно страницата на долу и да няма толкова празни пространства. Белият фон под бутона също е излишен.

Ако някой може да свърши тези неща нека да се обади на телефоните на сайта nkk.bg  или да пише на ЛС Усмивка
Активен
vrm19
За малко е тук
*

Публикации: 47

« Отговор #7 : Февруари 12, 2014, 11:10:26 »

Всички искани промени са козметични и не са сложни за правене с малко познания по самата joomla.
А относно формата за контакти, трябва малко да се пипне по template.css на сайта (templates/webstyle/css/template.css)
С малко помощ от Firebug при Mozilla или подобен инструмент на друг браузър който да ти покаже къде трябва да се променя и какво, можеш да се справиш и сам.

* 2014-02-12_110209.jpg (236.74 КВ, 1125x693 - видяно 65 пъти.)
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 11:14:53 от vrm19 » Активен
ivailo-m
За малко е тук
*

Ел. поща
« Отговор #8 : Февруари 12, 2014, 12:24:06 »

Всички искани промени са козметични и не са сложни за правене с малко познания по самата joomla.
А относно формата за контакти, трябва малко да се пипне по template.css на сайта (templates/webstyle/css/template.css)
С малко помощ от Firebug при Mozilla или подобен инструмент на друг браузър който да ти покаже къде трябва да се променя и какво, можеш да се справиш и сам.
Абсолютно си прав. Промените са козметични и вероятно за някой от вас не са проблем. Аз обаче нямам необходимите познания и най вече време, за да разучавам новата версия. Вероятно на старата версия бих се справил по-добре, но тук ми е доста трудно. Мисля че е по-добре да го свърши някой за когото това  не е проблем от колкото аз да се мъча със седмици, време с което не разполагам. Може и по СКАЙП да свършим работа. Ако някой тук може да направи тези неща бързо и коректно и е готов да съдейства нека да си каже цената. Имам и други идей за промяна но те са предмет на понататъшна разработка и не са следствие от миграцията. Усмивка
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 12:26:32 от ivailo-m » Активен
Михаил
Администратор
Мега Гуру
*

« Отговор #9 : Февруари 13, 2014, 01:58:22 »

Казвай какво точно трябва да се променя там и дай ftp достъп
Активен

ivailo-m
За малко е тук
*

Ел. поща
« Отговор #10 : Февруари 17, 2014, 09:47:47 »

Ето какво всъщност бих желал да се промени в сайта .

1.  На първо място можем да премахнем страницата за търсене вместо да и придаваме по-естетичен вид. На нейно място може да има прозорче за търсене върху зелената лента под банера, под надписа Хранителни технологии. Може би малко късно се сещам за това но не знаех, че тази страница е толкова грозна и празна.
2. Страницата ЗА НАС, бих искал препоръките да са под текста, по ширина на страницата. Дори и да остане от страни, до тях малко празно място не е проблем. Тъкмо ще има място за още някоя препоръка. От горе ако се наложи мога да добавя текст  в последствие.
3. Страницата КОНТАКТИ също не е добре.  Зеленият болтван надпис , ДАННИ ЗА КОНТАКТ  е излишен. Също така и указателния текст в черно, който би трябвало да се появи само когато е изпратено запитване и същевременно не е попълнено някое от полетата. Предпочитам да остане само ФОРМА ЗА КОНТАКТ.
4. Полето където трябва да се напише самото съобщение е много тясно, ако е възможно да се разшири в ляво и в дясно, така че да стане правоъгълник а не квадрат както е сега. От една страна да е по-удобно на пишещия и от друга да запълни повече от празното място в средата на страницата.
5. Бутона за изпращане на имейл е много на долу. Ако е възможно да се прибере по-нагоре. Например някъде в дясно от  квадратчето за отметка, на растояние единтично с това на надписа от другата му страна. За да не се удължава излишно страницата на долу и да няма толкова празни пространства. Белият фон под бутона също е излишен.

Ако някой може да свърши тези неща нека да се обади на телефоните на сайта nkk.bg  или да пише на ЛС Усмивка
За сега е това. Ако всичко е наред имам и по сериозни задачи. Може преди това да се чуем по телефона за уточнения и когато си готов може да свършим работата по скайп. Усмивка
Активен
Страници: [1]
Печат
Джумла! България  |  Разработки  |  Всичко за Ваши разработки и проекти  |  Помощ при миграция « назад напред »
Отиди на: